Війна Троянд » Статті » Ігри » Поради

Мануал War of the Roses українською мовою

Мануал до гри «War of the Roses»


1. Введення в гру

«War of the Roses» - це багатокористувацький екшн від третьої особи, події якого розгортаються в середньовічному сетингу, розробленому на подіях однойменної війни, яка розгорілась між англійськими феодальними партіями Ланкастерів та Йорків. Назва конфлікту виникла через використання ворогуючими сторонами символів у вигляді троянд - червоної у Ланкастерів та білої у Йорків. Війна велась за трон Англії з 1455 по 1485 рік, хоч сутички відбувались як до так і після вказаного періоду. Ці події стали прикладом військової брутальності, жорстокості та безглуздості, адже в результаті не перемогла жодна з партій, а корону отримали Тюдори. Перший представник Тюдорів - Генріх VII переміг короля-тирана Річарда ІІІ та одружився з Елізабет, донькою Едварда IV. Цей політичний шлюб об’єднав родини Ланкастерів та Йорків і започаткував династію, що правила Англією та Уельсом протягом 117 років.
Ілюстрація мануалу War of the Roses

2. Опис класів

Багатокористувацький (мультиплеєрний) режим дає можливість грати за чотири бойові класи: піхотинця (Footman), арбалетника (Crossbowman), лучника (Longbowman) та лицаря (Footknight). Починаючи гру, ви отримуєте персонажа піхотинця. Цей клас воїна складає кістяк будь-якої армії, добре збалансований і чудово почувається на всіх ігрових картах та в різних бойових ситуаціях.
Пізніше, погравши та отримавши очки досвіду, ви зможете відкрити для себе решту класів, які вже є більш спеціалізованими, по іншому озброєні та мають власні переваги, що суттєво допоможуть у битвах.

3. Стилі бою

Ґеймплей включає три основні види ведення бою: ближній, дальній та верховий. Звідси і різноманітність видів зброї, мечі, сокири, булави, одноручні і дворучні, списи, луки, арбалети. Проте, гра не обмежує вибір стилю бою класом воїна, а завдяки гнучкій системі розвитку персонажа - дозволяє налаштовувати його характеристики на власний смак. Налаштування можна здійснити використовуючи редактор в головному меню. 
Окрім вибору броні та зброї, ви можете також додавати чи змінювати різноманітні вміння та навики свого персонажа, щоб покращити його певні бойові вміння. Нові речі та характеристики купуються за золоті монети, котрі можна заробити під час гри, здобуваючи перемоги над ворогами чи виконуючі певні завдання. 
Повністю розвинутий персонаж має наступні характеристики та предмети:
1) по два вміння в кожній з перелічених характеристик:
- Атакуючі вміння (Offensive):
- Захисні вміння (Defensive):
- Допоміжні вміння (Support):
- Вміння пересування (Movement):
- Офіцерські вміння ( Officer).
2) один екземпляр основної зброї (одноручної, дворучної, лук або арбалет)
3) один екземпляр додаткової зброї (одноручну булаву, меч або сокиру)
4) кинджал (зброя для швидкого бою в обмеженому просторі)
5) щит (за умови, якщо є відповідне вміння в характеристиці «захист»)
6) шолом
7) броня (буває легкою, середньою та тяжкою, кожна з якої має відповідну ефективність захисту та по різному впливає на швидкість пересування)
8) кінь (стає доступним після 20 рівня)
Кожний вид зброї має також низку налаштувань (до 5 штук), що дозволяє підігнати її характеристики на власний розсуд.

4. Поєдинок

Поєдинки у «War of the Roses» відрізняються складною системою пошкоджень. Наприклад, влучивши в голову можна єдиним ударом знешкодити супротивника, так що варто добре прицілюватись. Для захисту від ворожих ударів гра дає можливість ставити блоки щитом чи самою зброєю.

4.1 Ближній бій

Щоб вдарити ворожого персонажа, слід натиснути та зажати ліву кнопку мишки та зробити рух в ту сторону, з якої бажаєте нанести удар. Щоб парирувати удар, потрібно натиснути та зажати праву клавішу мишки та зробити рух в тому напрямку, звідки загрожує небезпека.

АТАКИ БЛИЖНЬОГО БОЮ. Під час замаху зброєю на екрані з’являється індикатор, який відображає потенційну силу удару в певний момент. Чим довше тримати зажатою кнопку миші, тим сильніший буде удар (візуально накопичення енергії відображається звуженням індикатора). Кількість нанесеного пошкодження відображається на екрані цифрами. Вдалі удари винагороджуються досвідом та золотом, які можна використати для покращення характеристик та зброї вашого персонажа. Розмір завданої ворогу шкоди залежить від точки попадання та типу броні.
Ілюстрація мануалу War of the Roses 2

НЕВДАЛЕ ПАРИРУВАННЯ. Гравець спробував закритись від удару зверху, що зображується зеленим індикатором, проте ворог б’є зліва, що видно по оранжевому індикатору.
Ілюстрація мануалу War of the Roses 3

КОРИСТУВАННЯ ЗАБРАЛОМ. Якщо у вас є відповідний шолом, то ви можете опускати та підіймати забрало (натискаючи клавішу «V»). Опущене забрало забезпечує кращий захист, але зменшує кут огляду, як видно на правій частині ілюстрації.
Ілюстрація мануалу War of the Roses 4

4.2 Дальній бій

Якщо ви надаєте перевагу бою на дальній дистанції, то активізуйте в характеристиках вміння «лучник», що дозволяє носити арбалети та луки. Арбалети довше перезаряджаються, але вони точніші і наносять більше пошкоджень. Перезарядка арбалета супроводжується міні-грою, де ви маєте зачепити гачком підсвічену ділянку що обертається по колу. Вдала спроба скорочує час перезарядки, а невдача навпаки - затягує. Щоб зробити постріл потрібно затиснути праву кнопку мишки, прицілитись, а тоді клацнути ліву.
Щоб вистрілити з лука, слід якомога сильніше натягнути тятиву, що відображається на екрані індикатором, який звужується при достатньому зусиллі.

ІНТЕРФЕЙС ЛУЧНИКА ПІД ЧАС НАТЯГУВАННЯ ТЯТИВИ. Коли дві «риски» починають рухатись вгору і врешті сходяться, то це означає що прикладене максимальне зусилля. Якщо перетримати цей момент піку, то вони скоро почнуть повертатись до вихідного положення, а руки персонажа почнуть тремтіти. Кількість стріл теж відображається в нижньому правому кутку екрану.
Ілюстрація мануалу War of the Roses 5

МІНІ-ГРА ПЕРЕЗАРЯДКИ АРБАЛЕТА.
1. Коли запускається процес перезарядки, то гачок починає обертатися.
2. Гачок знаходиться над ділянкою зачеплення і можна ризикнути...
3. ...вчасно натиснувши ліву кнопку мишки гравцю вдалось зачепити гачок, прискоривши процес перезарядки.
Ілюстрація мануалу War of the Roses 6

5. Режими гри

На момент виходу гра має два режими : командний дезматч (Team Deathmatch) та завоювання (Conquest). Розробники обіцяли з часом додати інші режими.
Приєднавшись до гри можна обрати одну із ворогуючих сторін - Ланкастерів чи Йорків. Щоб орієнтуватись на полі бою, над бійцями вашого загону зеленим шрифтом відображаються їх імена, а ім’я лідера ще й підкреслене. Лише лідер може використовувати офіцерські вміння
На ілюстрації зображено, які офіцерські вміння є в даного лідери (вони активізуються клавішами «Z» та «X»). Біле кільце навколо зображення вказує скільки часу слід чекати для повторної активації офіцерського вміння. У верхній частині екрану відображаються активізовані в даний момент офіцерські вміння.
Ілюстрація мануалу War of the Roses 7

Між раундами гравець має можливість зайти в редактор персонажа, щоб змінити спорядження перед новою битвою.

5.1 Командний дезматч

Командний дезматч - це добре знайоме гравцям протистояння двох команд, в якому перемога зараховується тій стороні, учасники якої вбили більше ворогів за відведений період часу.

5.2 Завоювання

У цьому режимі гравцеві/команді слід захопити певні точки на карті, які позначені прапорами та відображаються індикаторами-маятниками. Ці точки можуть бути захопленні лише послідовно у алфавітному порядку. Яка саме точка в даний момент доступна для захоплення вказує індикатор. Захоплення точки відбувається, якщо біля неї на протязі певного періоду часу, безперервно знаходиться гравець. Чим більше членів команди знаходяться біля цієї точки, тим швидше відбувається його захоплення. Коли вільні точки закінчуються, тоді починає відображатись остання точка захоплена ворогом за яку і розгортається битва. Колір вільних точок – жовтий, захоплених командою гравця – зелений, а ворожим загоном – оранжевий.

6. Тренування

Єдиний немережевий режим гри створений для того, щоб гравець міг по практикуватися в поєдинках та випробувати різні види зброї перед сутичками з живими супротивниками.

7. Керування

Нижче вказана стандартна розкладка клавіш керування, яку можна змінити за власним уподобанням. Напрямки замахування зброєю та блокування керуються мишкою або кнопками переміщення.

Пересування: W,A,S,D
Стрибок: Space
Присідання: CTRL
Перев'язка: Утримувати «В»
Удар щитом/руків'ям: F; Утримувати ПКМ та натиснути ЛКМ
Пришвидшення бігу: Утримувати «W» декілька секунд для розгону
Меню: ESC
Дія: Е (перев’язати пораненого товариша; добити ворога)
Камера/прицілювання: Мишка
Зміна зброї: 1, 2, 3, 4
Атака: ЛКМ
Блок/парирування: ПКМ
Стрільба зі зброї дальнього бою: ПЛМ + натиснути ЛКМ
Перезарядка арбалету: міні-гра
Затримати подих: Shift (для кращого прицілювання під час стрільби з арбалету, однак не затримуйте його надто довго)
Помітити друга або ворога: Утримувати «Т» дивлячись на ціль
Перше офіцерське вміння: Z
Друге офіцерське вміння: X
Зміна хвату зброї: Q (списи, молоти і деякі сокири)
Забрало: V
Керування конем: «W» для прискорення; «D» для сповільнення


Переклад з англійської: Aliquam
Категорія: Поради | Додав: Oleg_Titov (08.10.2012) E W
Переглядів: 1232 | Коментарі: 5 | Теги: DeathMatch, мануал, керування, мультплеєр, conquest, TEAM, War of the Roses | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 3
1 Kvitka  
2
Змістовні поради! Досить кропітка робата, МОЛОДЦІ!!! ok

2 Aliquam  
0
Ага, таки і тут допустив пару проколів. Shit. Але вдячний що це виправили, наступного разу постараюсь бути уважнішим.

3 Oleg_Titov  
2
Не наговарюй на себе. Дякую за швидку і хорошу роботу, ти молодець!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Опитування
Що потрібно моду, який додає зиму в гру?
Всього відповідей: 27
Конкурс скріншотів

Друзі сайту
Пиши українською Все про Assassin's Creed Блог про Львів, життя та інші приколи UAstream.Net - новинки українського дубляжу, безкоштовні фільми, безкоштовні програми, свіжий софт, дизайн, ігри, музика, журнали Аніме та манґа українською
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0